Do této diskuze můžete psát vše, co vás napadne k tématu Pomoc - nápady, myšlenky, příběhy...

Diskuzní téma: O pomoci

Datum: 06.10.2013

Vložil: jarek

Titulek: Jak pomoc a komu ? Treba takhle ?

https://www.youtube.com/watch?v=TmKKaf2F6uk

Datum: 04.10.2013

Vložil: Pavel

Titulek: Pomoc druhému

Na rozhodnutí pro pomoc je potřeba odvaha, protože pomáhat někomu znamená namočit se do jeho příběhu, mnohdy na dlouhou dobu. Vážím si každého člověka, kdo se nebojí vidět.
Nejhorší mor osobnosti člověka je lhostejnost a aktivní slepota - rozhodnutí raději nevidět, abych náhodou něco nemusel udělat nebo změnit.

Datum: 04.10.2013

Vložil: Pavel

Titulek: Hvězdice

Když jsem četl článek Pomoc? - Maličkost! vybavil se mi můj oblíbený příběh o hvězdicích. Příliv vyplavil na břeh velké množství mořských hvězdic, které na prudkém slunci pomalu umíraly. Po břehu chodil mladý muž, který ty hvězdice sbíral a házel zpět do moře. Přišel k němu jiný a ptal se jej: "Proč to děláte? Stejně jim nepomůžete. Tato pláž má několik kilometrů, jsou na ní miliony hvězdic a během několika hodin všechny zemřou. Není ve vašich silách je zachránit. Na jejich osudu nic nezměníte!"
Mladý muž na to nic neodpověděl. Opět se sehnul, vzal další hvězdici a hodil ji zpět do moře. Pak se narovnal, pohlédl druhému do očí a řekl: "Ale pro tuhle jsem to změnil!"
Na světě je spousta trápení, bídy a nespravedlnosti. Nikdo z nás není tak naivní, aby si myslel, že může pomoci všem. Ale pro někoho to změnit můžu!

Záznamy: 1 - 3 ze 3

Přidat nový příspěvek